Judantis bedančio žandikaulio protezas – ką daryti?

Judantis bedančio žandikaulio protezas – ką daryti?

Gyvenime daugelis mūsų susiduria su mažesniais ar didesniais nepatogumais, tačiau dantys tikrai neturėtų tapti vienu iš jų. Judantis ir nepatogus bedančio žandikaulio protezas gali ne tik atimti norą šypsotis, bet ir valgyti ar net neleisti ramiai miegoti. Būtent dėl šių priežasčių privalome ieškoti efektyvaus būdo, palengvinančio šią jauseną.

Bedantis žandikaulis

Dantų netekimas yra vienas labiausiai gąsdinančių praradimų, ypač jaunesniame amžiuje. Tačiau su šia problema susiduria ne tik senjorai, bet ir kur kas jaunesni pacientai. Dėl bedančio žandikaulio dažniausiai kaltos būna dantų ir dantenų ligos. Tokios kaip, periodonto patologija, gilūs danties šaknies kariesai, dantų lūžiai, šaknų pūliniai, kurie tirpdo kaulą. Taigi, priežastis galima skirstyti į dvi rūšis – dantenų ir dantų ligas.

Vienintelis būdas atgauti pilnavertį gyvenimą – tai protezas, kuris atkurtų prarastus dantis. Profesionaliai pagaminta plokštelė leis nevaržomai šypsotis, valgyti ir vėl džiaugtis gyvenimu.

Nepatogus žandikaulio protezas – ką daryti?

Bene dažniausias nusiskundimas – tai nepatogus žandikaulio protezas. Taip apibūdinama plokštelė, laisvai judanti bedantėje burnoje. Sunku patikėti, tačiau nemaža dalis pacientų vis dar kankinasi turėdami nepatogų, judantį apatinio žandikaulio protezą. Kasdien bando jį stabilizuoti, tvirtindami specialiais klijais, tačiau tai vis vien nėra patvaru ir judinant burną, protezai gali iškrist. Todėl jų turėtojai dažnai neleidžia sau šypsotis arba vengia valgyti viešoje vietoje. Vienintelis būdas to išvengti – fiksuojami protezai.

  Galima įsukti šešis implantus ir atstatyti prarastus dantis stabiliais nenuimamais protezais, bet tam ne visada pakanka kaulo, o ir gydymo kaina smarkiai išauga. Ką daryti?

 Išeitis yra!  Implantacija dviem implantais apatiniame žandikaulyje ir protezavimas stabilia plokštele, turinčia specialius užraktus. Tokie fiksuojami protezai pacientui leidžia visiškai pamiršti nepatogaus apatinio žandikaulio protezo problemas. Protezą tvirtindami ant dviejų implantų užtikriname stabilią protezo fiksaciją burnoje. Toks gydymas leidžia negalvoti apie protezus ar neestetišką jų išvaizdą valgant ar šypsantis. Protezai fiksuojami ant implantų dažniau atrodo natūralesni, pacientai prie jų greičiau pripranta. Jie stabiliai fiksuojasi burnoje, patogūs valgyti ir nekrenta juokiantis.

Kaip rūpintis žandikaulio protezu po procedūros?

Visų pirma, labai svarbu laikytis kasdienės burnos higienos –  šepetėliai dantims ir protezams, tarpdančių šepetėliai būtini! Nepaisant to, jog dantys nėra tikri, apnašos ant jų kaupiasi lygiai taip pat kaip ir ant sveikų dantų. Po protezavimo svarbu neapleisti savo dantų ir reguliariai lankytis pas odontologą – būtina profesionali burnos higiena du kartus per metus ir profilaktinis implantų būklės stebėjimas. Tuomet graži šypsena ir natūraliai atrodantys dantys džiugins Jus ilgai!