Burnos higiena

Profesionali burnos ertmės higiena

Profesionali burnos higiena (pbh) – pagrindinė dantų ir periodonto ligų profilaktikos priemonė. Kiekvienas žmogus nori būti sveikas ir dėl to privalu rūpintis burnos higiena. Burnos higienistas ne tik atlieka specialias procedūras, bet ir prižiūri, konsultuoja bei moko. Valant dantis patiems burnos ertmėje lieka vietų, kurias sunku pasiekti ir kokybiškai išvalyti įprastiniu dantų šepetėliu. Tose vietose ilgainiui pradeda kauptis apnašos – tai nematoma maisto likučių, mikroorganizmų, seilių dalelių plėvelė. Apnašos kaupiasi tarpdančiuose, dantų vagelėse, ties dantenų kraštu. Jose yra gausybė bakterijų, kurios skaido cukrų ir rūgščių, kurios tirpina kietuosius danties audinius. Taip vystosi ėduonis (kariesas), dėl ilgalaikio dantų minkštojo apnašo poveikio atsiranda blogas burnos kvapas, dantys atrodo neestetiškai, pradeda kraujuoti dantenos, vystosi rimtesnės periodonto ligos. Mes visuomet pabrėžiame, kad profesionali burnos ertmės higiena yra būtina

Mūsų klinikoje higienos procedūros atliekamos kombinuojant air-flow sistemą ir ultragarsinį skalerį.

Ultragarsiniu skaleriu pašalinami virš dantenų ir po jomis esantys akmenys, kietos apnašos, taip pat, granuliaciniai uždegiminiai audiniai ir mikroorganizmai bei jų toksinai, susikaupę dantenų kišenėse.

Air-flow idealiai nuvalo minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas nuo dantų paviršiaus, įdubimų ir tarpdančių. Šios procedūros metu naudojami specialūs sodos milteliai, purškiami stipria vandens ir suspausto oro srove. Labai efektyviai pašalinamos ant dantų susikaupę tabako dervų, arbatos ir kavos apnašos, po valymo dantys pašviesėja.

Nuvalius apnašas ir akmenis dantys iš visų pusių nupoliruojami specialiais šepetėliais bei pasta. Nupoliruoti dantų paviršiai tampa atsparesni apnašo ir akmenų kaupimuisi.

Klinikoje pacientai visuomet supažindinami su individualiomis burnos ertmės priežiūros priemonėmis, išmokomi taisyklingai valytis dantis.