Protezavimas

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, todėl kiekvienas protezas gali būti tiek estetiškas, tiek patikimas. Savo pacientams siūlome platų protezavimo paslaugų spektrą. Kiekvienas gali rinktis pagal estetinius reikalavimus ir galimybes.

Dantų protezai būna nenuimami ir nuimami. Nenuimami  dantų protezai – tai pavieniai dantų vainikėliai ir tiltai.

Dantų vainikėliai gaminami, kai yra didelės apimties plombos – daugiau nei 2/3 sveiko danties, po endodontinio dantų gydymo, lūžus danties sienelei, keičiant danties formą ar spalvą, keičiant senus nekokybiškus vainikėlius. Vainikėliai gali būti įvairių rūšių – plastmasiniai, metaliniai lieti, metalo keramikos ar bemetalės keramikos.

  • Plastmasiniai vainikėliai naudojami laikinam dantų protezavimui – kol bus baigtas dantų  gydymas ir pagaminti nuolatiniai dantų  protezai.
  • Metalo keramikos vainikėliai ir tiltai – tai dažniausiai gaminami dantų protezai.  Iš specialių lydynių (netaurių ar tauriųjų metalų) liejamas karkasas  ir apkepama keramikos mase.

Bemetalės keramikos protezai neturi metalinio karkaso, todėl yra skaidrūs ir praleidžia šviesą. Jais lengva atkurti natūralius dantis, tai labai estetiški dantų protezai. Kadangi jų sudėtyje nėra metalo, tinka žmonėms, kurie alergiški metalo lydiniams. Bemetalės keramikos karkasai presuojami arba frezuojami iš specialių šablonų ir apkepami specialia keramikos mase.

Šiai protezų grupei priskiriami bemetalės keramikos vainikėliai, keraminės laminatės, keraminiai įklotai ir užklotai.

  • Bemetalės keramikos vainikėliai gali būti viso tūrio (dengiantys visą danties paviršių), daliniai ir pusiniai (priklausomai nuo danties paviršiaus ploto ir tūrio, kurį reikia atkurti).
  • Keraminė laminatė – itin estetiška plona plokštelė, naudojama priekiniams dantims restauruoti. Laminate padengiamas priekinis ir /ar  kandamasis danties paviršius. Taip galima pakoreguoti danties formą, spalvą, paslėpti defektus, panaikinti tarpus tarp dantų.
  • Keraminis įklotas, užklotas naudojamas  tada, kai pažeista danties dalis yra per didelė plombuoti. Įklotu atstatomi danties vagelių ir duobučių pažeidimai, o užklotu padengiamas visas kramtomasis danties paviršius. Keraminiai įklotai ir užklotai gaminami dantų technikų laboratorijoje, todėl nusidėvėjimui jie daug atsparesni nei įprastos plombos.
  • Tiltai naudojami, kai  reikia atstatyti trūkstamą dantį įterptiniuose dantų eilių defektuose ir kai dėl kokių nors priežasčių nėra galimybės įsukti  implantą. Šiuo būdu iš abiejų trūkstamo danties pusių šlifuojama bent po vieną gretimą dantį. Ant šlifuotų dantų cementuojamas visas lietas ir apkeptas keramikos mase tiltas taip užpildant trūkstamą tarpą dantimis.
  • Nuimami dantų protezai – tai pilnos plokštelės, dalinės plokštelės, lanko atraminiai protezai su kabliukais, lanko atraminiai protezai su užraktais ir naktinės kapos dantimis griežiantiems pacientams.

Kai pacientai nebeturi nuosavų dantų, daroma pilna plokštelė. Plastmasinėje bazėje sustatomi dantys. Jei pacientui pilna plokštelė nesilaiko, tuomet siūlome naudoti implantus, kurie padėtų stabilizuoti plokštelę.

Jei trūksta keleto ar daugiau galinių dantų ir/arba silpni atraminiai dantys, naudojamos dalinės išimamos plokštelės.

Lanko atraminiai protezai su įvairia fiksavimo sistema – tai daug patogesni išimami protezai, turintys metalinį kietą ploną pagrindą ir nedidelę plastikinę bazę (nepilnai dengia gomurį). Jie gali būti fiksuojami lietais kabliukais, kurie matomi arba įvairiais užraktais, kurių nematyti.

Jei naktimis griežiate dantimis, siūlome naudoti naktines apsaugines kapas, kurios apsaugo dantų paviršių nuo dilimo, o žandikaulio sąnarius – nuo destrukcijos.