Estetinis protezavimas – dantų ir implantų

Estetinis protezavimas – dantų ir implantų

Plati šypsena, balti ir švytintys dantys tik Holivudo žvaigždėms? Dabar galima drąsiai paneigti šį stereotipą. Daugelis pacientų nusprendžia pakoreguoti savo šypseną estetinio protezavimo procedūromis, taip iš esmės pakeisdami savo dantų išvaizdą. Todėl šiame straipsnyje nurodysime visus protezavimo būdus, trukmę ir rezultatą.

Estetinis protezavimas – kas tai?

Šią procedūrą galima apibūdinti trimis žodžiais – dantų paviršiaus restauravimas. Odontologų pagalba, dantims suteikiama nauja išvaizda, spalva ar net forma. Dažniausiai ši procedūra yra taikoma tuomet, kai reikia pakeisti dantų spalvą ir estetinis dantų plombavimas ar dantų balinimas negali suteikti norimo rezultato. Kita priežastimi gali būti atsiradusios itin didelės ertmės, kuriose nebesilaiko dantų plombos, todėl estetinis protezavimas tampa būtinu. Taip pat, svarbu paminėti, jog natūralių dantų ir implantų turėtojams atliekamos procedūros skiriasi.

Estetinis dantų protezavimas

Estetinio dantų protezavimo galimybės įmanomos dviem būdais – vainikėliais arba laminatėmis. Abu jie gaminami laboratorijoje, individualiai, pagal paciento dantų būklę. Protezavimas padeda pasiekti tobulos šypsenos rezultatą per itin trumpą laiką ir yra ilgaamžis. Priešingai nei plombos, vainikėliai ir laminatės nekeičia atspalvio, netrupa ir nedyla.

Laminatės

Dantų laminatės tai itin plonos – 0,3 – 0,5 mm storio plokštelės, gaminamos iš porceliano. Jų dėka galima keisti dantų formą, atspalvį, panaikinti tarpus ar atstatyti nudilimą. Daugelis renkasi šią korekcijos rūšį dėl ilgaamžiškumo ir dėl tausojamų danties audinių. Prieš dedant laminates, dantys yra nušlifuojami tik iki 1mm, todėl didžioji danties audinių dalis lieka sveika. Po procedūros dantims pakanka kasdienės burnos higienos priežiūros, todėl dažniausiai galima grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Vainikėliai

Vainikėliai gali būti iš bemetalės keramikos, cirkonio, todėl puikiai tinka pacientams, kurie yra alergiški metalui. Taip pat, tai šviesai pralaidi medžiaga, dėl to dantys atrodo ypač natūraliai ir estetiškai. Tokiu būdu protezuoti galima vieną arba iškart kelis dantis. Pacientai dažniausiai pasirenka priekinių dantų estetinį protezavimą, būtent dėl jų matomumo. Tačiau patariama vainikėliais protezuoti priekinius, šoninius ir krūminius dantis.

Estetinis protezavimas ant implantų

Estetiškai atrodantys ir neišimami protezai ant implantų yra gaminami iš frezuoto cirkonio karkaso ir ant jo sluoksniuojamos keramikos arba pilno kontūro vainikėlio. Abu šie būdai padeda sukurti natūralių, estetiškų dantų įvaizdį ir jauseną. Taip pat, po šios procedūros pacientas turėtų grįžti prie kasdienės burnos higienos ir reguliariai lankytis pas odontologą profesionalioms higienos procedūroms. Frezuoto cirkonio karkasas, tai itin tvari medžiaga, kuri maksimaliai padidina atsparumą lūžimui ir yra labiausiai su dantenomis suderinta medžiaga. Todėl turintiems bėdų su dantenomis, protezavimas rekomenduojamas ir krūminių dantų srityse – neestetiškose zonose.